Welkom bij  dorpswebsite Abbenes.net!!

In december drie succesvolle Kerstactiviteiten in dorpshuis Abbenes

De kerstmarkt

Zaterdag 14 december was er de jaarlijkse kerstmarkt in Abbenes, georganiseerd door de OEV Abbenes. Sinds enkele jaren wordt deze in het dorpshuis van Abbenes gehouden. De meeste standhouders staan binnen wat wel zo comfortabel is. Maar enkelen zullen het toch met een plaatsje buiten moeten doen.

Eén van de standhouders die binnen mag staan is een dame van respectabele leeftijd, die al jaren in Abbenes komt met haar mooie creaties en waarvoor mensen speciaal een bezoekje aan de kerstmarkt brengen. De kerstman wilde dan ook maar wat graag met haar op de foto!

Verder waren er allerlei artikelen te koop: kerstdecoraties in alle mogelijke uitvoeringen maar ook andere artikelen. Voor de kinderen was er weer een knutseltafel op het podium gerealiseerd waar ze mooie kerstversieringen konden maken. Deze knutseltafel kon weer mogelijk gemaakt worden door een gift van Huurders Commissie Heije (HCH). Hartelijk dank voor deze gift !
De muziek werd verzorgd door Ronald de Lijzer welke kerstmuziek zong maar ook andere gezellige liedjes.

Voor meer foto's van de kerstmarkt, klik hier


Kerstdiner Abbenes-Buitenkaag

De volgende activiteit was op donderdag 19 december: een team van vrijwilligers uit Abbenes en Buitenkaag zetten zich in voor een gezamenlijke 3-gangen Kerstdiner in dorpshuis Het Praatpunt. Genodigd waren 65+-ers en alleenstaanden uit Abbenes en Buitenkaag. Een professionele kok en een aantal hobby koks gingen aan de slag met de samenstelling van een menu, er werd een proef kooksessie gehouden en uiteindelijk was daar de daadwerkelijke de uitvoering van het diner. En die was zeer geslaagd en lekker kan de redactie van Abbenes.net uit ervaring vertellen.

Er waren 55 personen die van dit mooie initiatief gebruik maakten. Het menu bestond uit een voorgerecht van aardappelsoep, paté met cranberry saus en wraps. Tussendoor kwam er nog een heerlijk verfrissende spoom, aan alles was gedacht want alcoholvrij was ook beschikbaar. 

Het hoofdgerecht was een plak van een rollade, geschonken door poelier Van Dongen uit Lisse, met aardappelgratin en diverse groenten. En dan was er nog een zeer royaal nagerecht, dus iedereen ging met zijn buikje meer dan gevuld naar huis.


Diverse mensen hielpen ook met uitserveren en drankjes inschenken, het was een super en vooral lekkere avond. Heel hartelijk dank aan alle vrijwilligers die deze mooie avond hebben verzorgd:

Ayla, Dick, Erica, Bernadette, Jeannette, Cor, Kok, Caroline, Joop, Benita.

Deze avond werd mede mogelijk gemaakt door een aantal sponsors : BySpek Abbenes, Poelier van Dongen - Lisse, Huurders Commissie Heije (HCH), Dorpsraad Abbenes, Dorpsraad Buitenkaag, Dorpshuis Het Praatpunt, Wijkbudgetten Gemeente Haarlemmermeer en enkele anonieme sponsors. Alle sponsors BEDANKT !


Voor meer foto's van het kerstdiner,

klik hier


 

 Kerstbingo 2024

Al twee dagen later volgt de derde activiteit: de kerstbingo! Zonder noemenswaardige publiciteit is in no time de kerstbingo uitverkocht. Iedere vrije plaats in het dorpshuis wordt benut om zoveel mogelijk enthousiastelingen een plaats te kunnen geven, zelfs het podium is bezet. Het is dus volle bak!

 

 

 

John van den Berg doet de trekking van de nummers en heeft op die manier het geluk van de deelnemers in handen. Erica en Sonja helpen met het controleren van de gemelde bingo's. Een enkeling moet een liedje zingen in verband met een foute bingo. Er zijn heel veel prijzen per ronde, met dank aan de vele sponsoren. Ook heeft de organisatie zelf prijzen ingekocht.

Het wordt een super gezellige avond met vele meezingers, wat ook veelal gebeurt, en dat is een groot compliment voor de organisatie! Hartelijk dan organisatie en barmedewerkers!

Voor meer foto's van de kerstbingo, klik hier



Opbellen
E-mail
Info